Omroep Brabant roept haar luisteraars op om hun favoriete nummers uit de jaren ’80 te kiezen voor de tweede editie van de Top 480. De lijst, die volledig wordt samengesteld op basis van publieksstemmen, staat in het teken van het muzikale aanbod uit dit decennium.
De Top 480 van de jaren ’80 werd vorig jaar voor het eerst uitgezonden en keert dit jaar terug. Luisteraars kunnen hun stem uitbrengen op bekende artiesten en nummers uit de jaren tachtig, variërend van pop, rock tot Nederlandstalige muziek. In de lijst is ruimte voor uiteenlopende stijlen en voorkeuren.
De uitzending van de volledige lijst start op maandag 14 april en is vervolgens elke werkdag tussen 09:00 en 19:00 uur te beluisteren via Omroep Brabant radio.
Vorig jaar werd de lijst aangevoerd door onder andere ABBA met The Winner Takes It All, Anita Meyer met Why Tell Me Why, en Golden Earring met When the Lady Smiles. Ook internationale hits als Africa van Toto, Thriller van Michael Jackson en 99 Luftballons van Nena kregen een plek in de top 10. Opvallend was ook de notering van Als de zon schijnt van André van Duin.
Dit was vorig jaar de complete top 10:
Een overzicht van de volledige Top 480 van de jaren 80 van vorig jaar vind je hier en beluister je kan je luisteren op Spotify:
Stemmen voor de nieuwe editie is nu mogelijk via de website van Omroep Brabant. De uiteindelijke rangschikking wordt bepaald door de stemmen van het publiek.